LEKCJA KLEKSOGRAFII I PRZĘDZENIA LITER W KLASIE IV

Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w lekcjach kleksografii i przędzenia liter,  której opisy znaleźli na kartach lektury Jana Brzechwy. Pracę z atramentowymi postaciami rozpoczęli od wnikliwej analizy tekstu.

Po chwili na leżących przed nimi kartkach pojawiły się niezwykłe kształty kleksów z niebieskiego atramentu. Wśród postaci znalazły się  motyle, żaby, drzewa, ważki, smoki i inne nieokreślone kształty. Oczywiście w trakcie pracy nie obyło się bez zabrudzeń powstałych z atramentu, ale z tym poradziliśmy sobie bez problemu. W końcu sam Pan Ambroży pouczał, że plamy z atramentu świetnie usuwane są przez sok z cytryny!

Po głębszym zastanowieniu Uczniowie przystąpili do napisania krótkich wierszy lub opisów postaci, za które zostali ocenieni kolorowymi piegami i ocenami.

Dzięki takiej lekcji Uczniowie wiedzą, że lektury to nie tylko żmudny obowiązek, ale i źródło dobrej zabawy, którą warto pokazać innym. Widać, że lekcje języka polskiego nie muszą być nudne, mogą być za to okazją do rozwijania pasji i talentów wśród uczniów.

Gallery icon

Author: Mirosław Sałek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *