XII Pielgrzymka Szkół Katolickich do Sulisławic

Na XII pielgrzymim szlaku do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach obecni byli uczniowie ze swoimi rodzinami, nauczyciele Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II oraz mieszkańcy miasta Tarnobrzega i okolic.

22 września 2019 r. ,w niedzielę, wyruszyła piesza pielgrzymka do Sulisławic. Pątnicy – rodziny, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy  Szkół Katolickich w Tarnobrzegu wędrowali do Pani Ziemi Sandomierskiej pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Opiekę duchową na trasie pielgrzymki sprawował ks. Paweł Dobrowolski – wikariusz Parafii MBNP  w Tarnobrzegu – osiedle Serbinów będący także katechetą w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Tarnobrzegu.

-Wyruszając na pielgrzymi szlak zabieramy ze sobą bagaż różnych próśb i intencji, które przez wstawiennictwo Matki Bolesnej pragniemy zanieść do Pana Boga  – mówiła jedna z pątniczek.

Pielgrzymka to szczególny czas dla społeczności katolickich szkół . Nauczyciele pragnęli zawierzyć Matce Bożej Bolesnej trudy codzienności zawodu nauczyciela, problemy rodzinne, a także troskę o wychowanie i edukację młodego pokolenia. Do intencji i  modlitw dołączyli  troskę o  powołania kapłańskie szczególnie w naszej diecezji.
Uczniowie prosili o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej . rok szkolny to kolejne wyzwania, egzaminy, życiowe wybory – „ gdzie się człowiek zwrócić ma jak nie do matki…”

Dla wszystkich czas pielgrzymki to czas przeżywania  rekolekcji „ w drodze”. To etap w życiu naszego ziemskiego pielgrzymowania, kiedy choć na chwilę można oderwać się od codzienności, spędzić czas na radosnej modlitwie, odnaleźć  zatroskanego Chrystusa
w obliczu drugiego człowieka. Modlitwa, śpiew, wewnętrzna radość towarzyszyła pątnikom na  całej trasie.

Do sulisławskiego sanktuarium pielgrzymi dotarli w godzinach południowych, gdzie odbyła się Msza święta, której przewodniczył ks. Prałat dr Jan Biedroń – proboszcz serbinowskiej parafii i prowadzący  szkoły katolickie w Tarnobrzegu.

We Mszy świętej w Sulisławach uczestniczyli przedstawiciele Parafii, szkół, którzy dotarli do Sulisławic rowerami, a także samochodami.

Na trasie o bezpieczeństwo i zdrowie wędrujących zadbała służba porządkowa.

Już za rok spotkamy się znowu na pielgrzymkowym szlaku. Dla społeczności szkół będzie to dwunasta szkolna pielgrzymka.

Gallery icon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *