XXVIII Światowy Dzień Chorego 11.02.2020

Światowy Dzień Chorego, obchodzony jest w dniu wspomnienia liturgicznego Matki Bożej z Lourdes – 11 lutego. Ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca  towarzyszą chorym i cierpiącym.

W tym dniu uczniowie i nauczyciele naszych szkół tą modlitwą wsparli podopiecznych  Domu im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu ofiarowując chorym modlitwę , życzliwe słowo oraz ręcznie wykonane kartki.

Wizycie towarzyszyła radość podopiecznych,wzruszenie a młodzi wolontariusze okazywali niezwykłe zainteresowanie i wsparcie.

 Słowa Jezusa: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11,28), które papież Franciszek ustanowił jako tegoroczne orędzie,  wskazują na tajemniczy kierunek łaski, która objawia się ludziom prostym      i daje wytchnienie utrudzonym.

 

                                    Samorząd Uczniowski PKSP

                                            Wolontariat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *