Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

Artystyczna petarda, czyli Święto Edukacji Narodowej na wesoło!

Z okazji Święta Edukacji Narodowej klasa ósma wystąpiła w brawurowym, szytym na miarę przedstawieniu według pomysłu p. Moniki Bieniek. Należy podkreślić, że wychowawczyni klasy, p. Maria Chartlińska-Markiel jeszcze tego samego dnia zdementowała pogłoski, jakoby uczniowie jej klasy kiedykolwiek wykorzystywali swoje aktorskie talenty na lekcjach 😉 .

Punktem wyjścia programu artystycznego pod tytułem „Z pamiętnika ucznia…” była teza, że nauczyciele tak naprawdę nie wiedzą, co uczniowie czują, z czym się mierzą, że tyle w ich sercach zapytań oraz wątpliwości. Jak skrupulatnie zawiadomili Antonina Sałata oraz Maciej Karbowniczek, to, że uczniowie nie zawsze są należycie przygotowani do lekcji nie wynika z ich lenistwa czy zamiłowania do kombinowania, ale z wewnętrznego zagubienia lub po prostu z powodu… randki! Powstało studium najciekawszych przypadków. Materiał śpiewająco przedstawili: Anna Szozda – z języka angielskiego, Weronika Nowak – z matematyki oraz Krystian Nowak – z chemii i fizyki (istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną zapytani w pierwszej kolejności ;-)). Przy czym na uwagę zasługuje również przypadek Gabrieli Wiącek, zagubionej w meandrach języka ojczystego oraz przypadek Filipa Marka, który tak dzielnie walczył z awarią mikrofonu podczas nauki zdalnej. Notabene, jakie to krzepiące, że Filip mógł liczyć na kolegów: Maciej Ordon oraz Maciej Karbowniczek zawsze ruszali z odsieczą. Przedstawiony program to tak naprawdę prośba o zrozumienie trudnego losu ucznia. W tym celu zaproszono również ekspertów: Pawła Sagana oraz Piotra Siudaka, którzy przedstawili krótkie wykłady. Należy wspomnieć, że prelekcjom towarzyszyły prezentacje plastyczne: „Nauczyciel-przewodnik” oraz „Uczeń-opornik” autorstwa klasowej artystki, Antoniny Sałaty (w przygotowaniach niezbędnych rekwizytów pomagały również Ania, Weronika oraz Gabrysia).  Jak podsumował program główny reporter Kacper Gil: „Tak wygląda prawda o uczniowskim życiu”.

Należy dodać, że spotkanie nie byłoby tak udane, gdyby nie nasi uzdolnieni pianiści: Maciej Karbowniczek oraz Jakub Czech. Chłopcy wspaniale akompaniowali naszym wokalistom. Bez wątpienia jednak show skradł Mateusz Wójcik. Prawdziwy entuzjazm wywołała jego artystyczna misja dotarcia bezpośrednio do dyrektora szkoły, p. Joanny Szmuc. Wielu podziwiało go za skuteczność (od razu pozyskał pyszne cukierki dla całej klasy) i dar przekonywania 😉 .

Nad całością czuwał Oliwier Beduch – niezawodny oraz profesjonalny w każdym calu szkolny konferansjer. Tym razem pięknie partnerowała mu Klaudia Honen.

Na zakończenie były kwiaty, upominki (Zuzanna Skorupa oraz Krystian Korczak w roli wręczających spisali się znakomicie) i piosenka: „Ósma klasa stoi oto grzecznie dziś”. Chwilo, trwaj! 😉

Szczególne podziękowania kierujemy do:

  • p. Barbary Trzpis-Wiącek, królowej nagłośnienia,
  • p. Anety Trościńskiej za cierpliwą obróbkę podkładów,
  • p. Anny Stec-Kubik za pomoc przy tworzeniu i upinaniu dekoracji,
  • p. Mirosława Sałka za nagranie i techniczną obróbkę akademii,
  • p. Justyny Beduch z Rady Rodziców za pomoc przy przygotowaniu oprawy spotkania.
  • p. Alicji Wiącek z Rady Rodziców za podarowanie pysznego ciasta.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *