„Pan Tadeusz” w teatralnej odsłonie!

W poniedziałek 23 maja na korytarzu szkolnym zaroiło się od barwnych postaci. A wszystko za sprawą aktorów naszej szkolnej Grupy Teatralnej „CUD-MIÓD”, która postanowiła zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcie. Tym razem nasi artyści wzięli na warsztat utwór Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”: wierszowany, pisany osławionym trzynastozgłoskowcem z tajemniczą średniówką po siódmej sylabie, naszpikowany archaizmami, tak obcymi współczesnej młodzieży. Dla młodych aktorów było to ogromne wyzwanie, ale gdy za scenariusz bierze się tak zdolna ekipa – to sukces murowany! Uczniowie dali prawdziwy popis gry aktorskiej! Zachwycili młodszych kolegów umiejętnościami, interpretacją oraz swobodą, z jaką wcielili się w poszczególne postaci. Dzięki temu teksty o zasadach grzeczności i dobrego wychowania, obyczajach, sile miłości wybrzmiały tak współcześnie. I jest jeszcze jeden plus: być może dzięki tak ciekawej realizacji przedstawienia, kolejne roczniki sięgną po ten utwór dużo chętniej!

Oklaskiwani byli:

Zuzia Chorzępa – Podkomorzyna

Olga Jędral – Szlachcianka

Jeremiasz Galek – Sędzia

Natalia Kaczmarska – Kuzynka

Kamila Krzemień – Dziewczyna 2

Julia Palińska – Zosia

Bartek Rokosz – Tadeusz

Emilka Wiącek – Dziewczyna 1

Marysia Wójcik – Dziewczyna 3

Nel Wójcik – Dziewczyna 4

Karol Szozda – Gerwazy

Olek Żak – Protazy/ Hrabia

Brawo, Wy!!!

            Warto dodać, że premiera spektaklu pt. „Soplicowo dawniej, a jednak dziś!” odbyła się w niedzielę 22 maja na Placu Bartosza Głowackiego w ramach podsumowania projektu „Ożywiona biblioteka”. Nasi aktorzy zebrali ogromne brawa. Publiczność była pod absolutnym wrażeniem wysokiego poziomu tego artystycznego wydarzenia. Opracowanie scenariusza oraz przygotowanie spektaklu Monika Bieniek.

 Gratulujemy!

PS Tym razem nie wystąpił z nami Adam Dzierzkowski, który również należy do Grupy „CUD-MIÓD”, ponieważ w tym samym czasie brał udział
w zawodach kajakarskich „Puchar Katowic 2022”. Wywalczył tam srebro i brąz! Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.