Talenty naszego szkolnego podwórka

Z wielkim wzruszeniem i radością przyjmujemy wszystkie udane doświadczenia rozwoju talentów i pasji naszych Uczniów.
Cieszymy się, że nasi Wychowankowie zdobywają laury, godzą zadania dnia codziennego z kształceniem swoich talentów, podejmują pracę, która wymaga od nich samodyscypliny i daje im satysfakcję.To dla nas wielka radość, że rozpoznają swoje talenty i spotykają na swojej drodze ludzi, którzy pomagają im je rozwijać.
Gratulujemy Rodzicom, którzy mają uzasadniony powód do dumy, gratulujemy wszystkim, którzy towarzyszą rozwojowi naszych uczniów, gratulujemy NASZYM UCZNIOM.
Na przestrzeni tylko jednego tygodnia Aleksander Szwarnowiecki i Adam Dzierzkowski, obaj z klasy 6 zostali docenieni i wywalczyli laury.
Alek w programie ” Szansa na sukces” Eurowizja Junior 2022, a Adam na zawodach kajakowych w Poznaniu.
Długo będzie nam brzmiała w uszach wspaniale zaśpiewana przez Alka piosenka zespołu ABBA ” Waterloo” w Szansie na sukces, mamy też wielką radość ze zdobycia II – go miejsca  Adama w ogólnopolskich zawodach kajakowych w Poznaniu, gdzie spośród 55 zawodników Adam popłynął kajakiem na tak wysokie podium.
Chłopcy GRATULUJEMY WAM i dziękujemy, że jesteście dla nas wszystkich wzorem pracowitości i pielęgnowania talentów.
Społeczność „Katolika”.

XII Tygodnia Wychowania

Hasłem tegorocznego, XII Tygodnia Wychowania, który będzie trwał od 11 do 17 września 2022 roku, są słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6).

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanych materiałów dostępnych w Internecie. Na każdy dzień Tygodnia Wychowania zostały opracowane rozważania i teksty modlitwy wiernych. Proponujemy konspekty katechez dla dzieci młodszych, uczniów starszych klas szkoły podstawowej i dla młodzieży.

Materiały do pobrania: na stronie Diecezji Sandomierskiej oraz Rady Szkół Katolickich.

W środę, 14 września 2022 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej w Tarnobrzegu-Serbinowie oraz w czwartek, 15 września 2022 r. o godz. 18.00 z racji XII Tygodnia Wychowania będą sprawowane Msze Święte w intencji wszystkich wychowawców: rodziców, nauczycieli, katechetów.

Po Mszy Świętej zapraszamy na prelekcję pt. “Wychowanie do mądrego korzystania z mediów społecznościowych”.

Prelekcje odbędą się w Tarnobrzegu-Serbinowie w sali parafialnej im. św. Jana Pawła II.

Ruszamy w świat uczniowskich przygód!

Po doświadczeniach uczestniczenia  3 września w Narodowym Czytaniu 2022 roku śmiało możemy powiedzieć, że nasza uczniowska przygoda w obecnym roku szkolnym 2022/23 rozpoczęła się!
Spotkanie z „Balladami i romansami” w roku Romantyzmu w stulecie wydania tego młodzieńczego zbioru poezji Adama Mickiewicza, wysłuchanie romantycznych utworów Fryderyka Chopina, a wszystko w scenerii ukwieconej sali odczytowej Biblioteki Miejskiej w Tarnobrzegu pozostanie w naszej pamięci na długo.
Cieszymy się, że nasze uczennice Maria Wójcik z kl. 7, Emilia Wiącek z kl. 6 i uczeń  Bartłomiej Rokosz z kl. 6, a także tegoroczna absolwentka naszej szkoły Gabriela Wiącek podjęli zadanie czytania „Kurhanka Maryli”, jednego z romansów Adama Mickiewicza.
Gratulujemy Wam podjęcia wyzwania, tym bardziej, że poradziliście sobie z nim doskonale.
Dobrze było słyszeć w Waszych głosach pasję czytania i zrozumienia przeżyć fikcyjnych bohaterów. Dziękujemy Wam za reprezentowanie naszej szkoły w tym tarnobrzeskim i polskim wydarzeniu.
Cieszymy się, że ta uczniowska  przygoda stała się Waszym doświadczeniem i zachęcamy wszystkich do proponowanych aktywności szkolnych, bo naprawdę warto!
Agata Tarnawska n-l języka polskiego.

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KATOLIKA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KATOLIKA

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

 

12 czerwca

Festiwal Tańca Lasovia

Jeremiasz Galek – I miejsce w kategorii wiekowej 12-13.

 

4 czerwca

Szachowy Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Starosty Tarnobrzeskiego.

Aleksander Żak zajął I miejsce.

 

1 czerwca

Szkolny BIEG NA ORIENTACJĘ.

W kategorii klas 4-6:

1 miejsce: Karol Szozda i Adam Dzierzkowski,

2 miejsce: Szymon Hoszko i Stefan Krakowiak,

3 miejsce: Olga Jędral i Emilia Wiącek.

W kategorii klas 7-8:

1 miejsce: Piotr Dzierzkowski,

2 miejsce: Mateusz Wójcik,

3 miejsce: Gabriela Wiącek.

Czytaj więcej …

Jak dobrze, że Akademia Małego Malucha nie pozwala wyrastać z dziecka!

To myśl, która towarzyszyła dzisiaj nauczycielom klasy 5 szkoły katolickiej, kiedy dane im było patrzeć na wspaniale bawiących się jedenastolatków.
„Mała” tyrolka, opony zjeżdżające po igielicie, ścianka wspinaczkowa, park linowy, to atrakcje ( jest ich znacznie więcej), które przemawiają do wyobraźni każdego , kto lubi się bawić – małego i dużego, bo w Akademii Małego Malucha w Tarnobrzegu mogą się bawić zarówno przedszkolaki, uczniowie jak i ci, którzy na nich patrzą i im towarzyszą.
Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę!
Uczniowie klasy 5

Pożegnanie trzeciej klasy

Klasa 3 zakończyła swój pierwszy etap edukacji!!! 👩‍🎓👨‍🎓📚✒️🎓 To ostatnie spotkanie miało bardzo poruszający, ale jednocześnie radosny charakter. Przemówienia Pani Dyrektor – Joanny Szmuc, wychowawczyni – Anety Trościńskiej oraz rodziców przywołały ogrom wzruszeń i wspomnień. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie przedstawiając skecz, w którym ważną rolę odegrała także nasza Pani Dyrektor, doskonale wcielając się w rolę pani sędzi. Emocji było co niemiara! Z pewnością na długo zapamiętamy ten wspaniały występ trzecioklasistów! Życzymy wszystkim dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji!

 

Działo się! ENERGYLANDIA OPANOWANA!

Dokładnie 15 czerwca – w środę – uczniowie klas 6-8 i młodzież licealna wraz z opiekunami wyruszyli do Rodzinnego Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Od początku byliśmy przekonani, że o przysłowiowym pechu mowy być nie może. Na miejscu zameldowaliśmy się ok. godz. 11.00 , i z wypiekami na twarzy ruszyliśmy w kierunku atrakcji, które oferuje Park. Do naszej dyspozycji czekało aż 70 różnorodnych atrakcji, tj. 40 urządzeń rozrywkowych, 12 rollercoasterów, 20 interaktywnych gier i zabaw, 4 sceny widowiskowe, kino 7D, pokazy edukacyjne. Dzięki czterem dokładnie wytyczonym strefom zabawy największy w Polsce park rozrywki jest bezpieczny i atrakcyjny dla grup w każdym wieku. My jednak przede wszystkim chcieliśmy zmierzyć się z Hyperionem, Zadrą oraz stawić czoła przejażdżce na SpeedWaterCoaster. I oczywiście daliśmy radę, a uśmiechom nie było końca. Około godziny 18 zmęczeni, ale szczęśliwi opuściliśmy Park, a następnie bezpiecznie wróciliśmy do domu.
Taka forma wycieczki była świetną okazją do poznania nowych miejsc, spędzenia czasu razem, pokonania swoich lęków. Zapewniła doskonałą formę integracji i wspólnej zabawy z rówieśnikami.
Ten wyjazd pozostanie nam w pamięci na długie lata!!