Katolik na podium – XXI Tarnobrzeski Bieg na Orientację!

Uczennica klasy 7 Anna Szozda z Katolika najlepsza w XXI Tarnobrzeskim Biegu na Orientację! 🏆🏃‍♂️🏃‍♀️🧭🗺️
Uczniowie naszej szkoły jak corocznie liczną grupą wzięli udział w biegu na orientację, który miał miejsce w Parku Dzikowskim. Szkołę reprezentowało 17 uczniów, którzy mając ze sobą tylko mapę pokonywali trasę, zaliczali punkty kontrolne i odpowiadali na pytania z przekroju wszystkich przedmiotów. W kategorii klas 7-8 – IV miejsce zajął Amadeusz Wójcik z kasy 8, a w całej kategorii zwyciężyła Anna Szozda z klasy 7 😁💪🏆 Wszystkim gratulujemy wspaniałej walki sportowej! 🏃‍♂️🏃‍♀️🗺️🧭 Opiekunowie grupy: Maria Markiel-Chartlińska oraz Piotr Trela

Przepyszna lekcja matematyki

       Ułamki zwykłe to jeden z najmniej lubianych tematów na lekcjach matematyki, sprawiają uczniom wiele trudności. Klasy IV, V i VI zmierzyły się z tym zagadnieniem w ciekawy sposób. Zadania dotyczące ułamków zwykłych zostały wyjaśnione przy użyciu gofrów. Uczniowie z ogromnym zapałem rozwiązywali słodkie łamigłówki, dzielili swoje gofry na określone w zadaniach części, porównywali, skracali i rozszerzali ułamki. Po wykonaniu wszystkich polecań pomoce naukowe zostały zjedzone, a wiedza przyswojona 😊.

„Przedsiębiorczy Wisłosanek”

W ramach obchodów Dnia Dziecka ogłaszamy wyniki konkursu „Przedsiębiorczy Wisłosanek” . Do oddziału wpłynęło ponad 70 prac konkursowych z całego regionu tj. powiatu tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i niżańskiego.
Maskotkę konkursową wykonano według zwycięskiego projektu Jagody Kutyły z Szkoła Podstawowa w Wólce Tanewskiej im.Kazimierza Rupa. Natomiast wyróżnienia otrzymały 4 prace wykonane przez:
👉Jana Stelmacha z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jastkowicach,
👉Gabrielę Kapałę z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Wydrzy.
Gratulujemy zwyciężczyni konkursu🏆 oraz wyróżnionym uczniom👏. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.
Zachęcamy do obejrzenia prac oraz naszej maskotki- kosmicznego Wisłosanka!👇

Kochana Mamo!

Kochany Tato!

Przed nami jedne z najpiękniejszych, a z pewnością najbardziej osobistych świąt w roku:

Dzień Mamy, który obchodzimy 26 maja – oraz Dzień Taty, który obchodzimy 23 czerwca.

Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Ojciec – Tatuś- niewątpliwie jest symbolem wychowania, mądrości oraz bezpieczeństwa.

Kochani Rodzice!

Józef Ignacy Kraszewski napisał „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.

Wasze dzieci chcą Was obdarować szczególnymi dowodami miłości. Aby całym sercem podziękować swoim Mamom oraz Tatom za ten ogromny dar miłości oraz trud włożony w wychowanie, dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, uczniowie przygotowali podziękowania wyrażone słowem  i piosenką.  Rodzice otrzymali od swoich pociech własnoręcznie wykonane piękne, kreatywne prace artystyczne.

101. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja 2021 r. to data szczególna dla naszej społeczności szkolnej, na którą to przypadają urodziny Patrona Szkoły – Jana Pawła II. Z tej okazji pragnąc wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu najmłodsi uczniowie własnoręcznie wykonali flagi papieskie oraz wspólnie zaśpiewali „Barkę” – ukochaną pieśń Jana Pawła II.
„Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”
św. Jan Paweł II

Kreatywne zajęcia na szkolnej świetlicy.

Dzisiejszy dzień dzieci na naszej świetlicy spędziły bardzo kreatywnie. Malowanie na folii stretchowej to forma działań plastycznych oraz sensorycznych. Malując na folii najmłodsi stymulują zmysł dotyku oraz wzroku. To również doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności.
Jest to świetna zabawa, doskonale rozwijająca potencjał twórczy małych artystów.

,,Od ziarenka do roślinki’’

Wraz z wiosną ruszyły pierwsze prace ogrodowe. Prace wiosenne wykonywali także nasi najmłodsi uczniowie! Dzieci obserwowały robótki w przydomowych ogródkach, następnie założyły własny ogródek klasowy.
Zasiały różne warzywa: rzodkiewkę, cebulę, pietruszkę i koperek. Młodzi ogrodnicy pracowali z ogromnym zaangażowaniem. Dbali o warzywa, pielęgnowali i oto efekty ich pracy: