logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2010/2011

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 nastąpiło 31 sierpnia 2010 r. w Kosciele MBNP w Tarnobrzegu. We Mszy Św uczestniczyli uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły. Ksiądz Proboszcz, przewodniczący Eucharystii odczytał list Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza z okazji nowego roku szkolnego a na zkończenie złożył wszystkim życzenia i Nas pobłogosławił.
01 września 2010 r. nie należał do najpiękniejszych dni, jeżeli chodzi o pogodę, ale biorąc pod uwagę nastroje społeczności szkolnej, inauguracja nauki przebiegła bez przeszkód.
Pierwszy dzwonek własnorecznie wykonał Pan Dyrektor, czym dał sygnał wszystkim zebranym, że nadeszła pora aby wziąć sie do pracy. Następnie po odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniu Pana Dyrektora wszyscy razem odmówili modlitwę za ofiary II Wojny Światowej. Póżniej nastąpiła prezentacja klas i nauczycieli wychowawców. I tak: Wychowawcą klasy I a została Pani Anna Karasińska, I b - Pani Agniaszka Kujacz, I c - Pani Joanna Baran. W klasach II -gich i III wychowawcy się nie zmienili. Na zkończenie spotkania ogólnego Pan Dyrektor wszystkim uczniom życzył wytrwałości i samych szóstek a nauczycielom sukcesów dydaktyczno - wychowawczych.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Tegoroczne klasy pierwsze naszej szkoły liczą 24 uczniów. Organizacja pracy w klasach młodszych powinna umożliwiać stopniowe przystosowanie się dziecka do nowych warunków życia i działania. Dlatego też nieodzownym elementem umożliwiającym taką organizację jest proces integracyjnego nauczania i wychowania. Odbywa się on m. in. poprzez różnorodne imprezy i uroczystości.
Jedną z nich było "Święto Pieczonego Ziemniaka", które miało miejsce w dniu 06.10.2010 w ośrodku Kama. Dzieci wraz z wychowawczyniami pokonały trasę podczas której mogli zobaczyć stację meteorologiczną, urządzenia kontrolno-pomiarowe itp.. Następnym punktem naszej wycieczki było pieczenie kiełbaski. Po pysznym posiłku przyszedł czas na wspólną zabawę - główną atrakcją okazało się puszczanie latawca.
Dużą pomoc okazali rodzice z trójek klasowych. Dzięki nim dzieci mogły wypić gorącą herbatę i poczęstować się smakołykami. Za co gorąco im dziękujemy.

Ślubowanie klasy I

15 października 2010 roku w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste Ślubowanie klasy I. Tego dnia najmłodsi uczniowie szkoły odświętnie ubrani, z granatowymi biretami na głowach, uczestniczyli we Mszy Świętej, przeprowadzonej przez Ks. Krzysztofa Religę oraz Ks. Prałata Michała Józefczyka. Po zakończeniu Liturgii dzieci przeszły na aulę, gdzie odbyło się Ślubowanie oraz część artystyczna.
W pierwszej kolejności uczniowie złożyli Uroczyste Ślubowanie, następnie Pan Dyrektor mgr Piotr Malik ogromnym piórem dokonał aktu pasowania dzieci na uczniów. Każdy pierwszak otrzymał na pamiątkę Akt Ślubowania, aby przypominał im o danym w ten dzień słowie, oraz granatowe mundurki z patronem szkoły - Janem Pawłem II. Po uroczystej części uczniowie z klasy I oraz III wystąpili przed rodzicami i nauczycielami z programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję.
Na zakończenie nie obyło się bez gratulacji, uścisków, wzruszeń i maminych całusów. To było prawdziwe Święto do którego uczniowie klasy I będą powracać przez całe swoje życie.
Ślubowanie przygotowały:
- Aneta Trościńska
- mgr Joanna Szmuc

Święto Komisji Edukacji Narodowej


Dzień 14 października jest dniem szczególnym ponieważ w tym dniu obchodzimy Święto Komisji Edukacji Narodowej czyli powszechnie znany Dzień Nauczyciela. Dzień ten jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z edukacją.
W związku z tym i w naszej szkole z tej okazji uczniowie klasy II "a" przygotowali apel. Poprzez wiersze i piosenki uczniowie wyrazili wdzięczność, szacunek za trud i serce, które okazywane jest im przez nauczycieli.
Na zakończenie uczniowie zaśpiewali piosenkę "Będę nauczycielką", która zawierała całą kwintesencję zawodu nauczyciela.

Jan Paweł II - Odwaga Świętości

Wzorem lat ubiegłych i w tym roku 16 października w naszej szkole odbył się Dzień Papieski, któremu towarzyszyło hasło "Jan Paweł II - Odwaga Świętości". Z tej okazji uczniowie z klasy III i II "b" pod kierunkiem Pani Joanny Szmuc przygotowali przedstawienie poświęcone nauczaniu Jana Pawła II. Przedstawienie zostało zaprezentowane podczas uroczystego apelu w naszej szkole, gdzie zebrali się uczniowie klas 1-3 wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym. Nasz apel zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem "Barki" - ulubionej piosenki Ojca Świętego Jana Pawła II.

Więcej artykułów…

Rekrutacja 2018/2019

rekrytacja

Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

E DZIENNIK LOGO

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

326210
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
25
86
608
256083
1307
1330
326210

Twój IP: 54.198.158.24
Data: 2018-06-24 22:42:42

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS niezbednik logo header

cieplo i serce