Tydzień Wolontariatu 5-9 grudnia 2011 r.

   Tydzień Wolontariatu organizowany jest w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy” jako ogólnopolskie wydarzenie propagujące ideę wolontariatu w szkole. Jednym z zadań stawianych przez szkołą jest kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi, naszych uczniów. Dzięki wolontariatowi można zaszczepiać w uczniach altruizm stanowiący alternatywę dla konsumpcyjnego stylu życia a także uzależnień. Nasza szkoła przysyąpiła do tej akcji i zorganizowała Tydzień Wolontariatu. Celem tygodnia było:

– kształtowanie postaw prospołecznych – uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi poprzez akcję Góra Grosza, Adwentowa paczka, kiermasz ozdób świątecznych .
– kształtowanie umiejętności działania zespołowego i brania odpowiedzialności za swoją pracę udział w inscenizacji „Wznieść serce nad zło”.
– dawanie możliwości wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń udział w przedstawieniu i akcjach.
– zdobywanie doświadczenia w nowych dziedzinach 
– kreowanie szkoły jako centrum lokalnej aktywności 
– rozwijanie zainteresowań teatralnych – konfrontacja własnych umiejętności, udział w spektaklu teatru MASKA „Tajemnicze święta skrzata” oraz udział w lekcji umuzykalnienia z okazji Mikołaja. 
    W czasie tygodnia wolontariatu przeprowadzono na terenie szkoły kilka akcji charytatywnych. Uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną wykorzystane do przygotowania paczek świątecznych dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Kwotę 221,28 zł. z akcji Góra Grosza zostanie przekazana organizatorowi akcji za pośrednictwem kuriera Fundacji Nasz Dom. 
    9 grudnia dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną przygotowały inscenizację słowno – muzyczną „ Wszystkie dzieci nasze są „ z okazji Europejskiego Dnia Praw Człowieka. 

„Dzieckiem być w dorosłym świecie nie jest łatwo. To nie żarty. 
Ty człowiekiem jesteś przecież ważnym i szacunku wartym. 
Gdy ci ludzie zagrażają pełni złości i przemocy, jeśli ci się dzieje źle – krzyknij NIE!”.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *