Pasowanie Pierwszoklasistów 2013

Gallery icon

Dzień 23 października wpisał się w pamięci dzieciom klasy pierwszej jako dzień szczególnie wyjątkowy, gdyż to właśnie wtedy zostali oni oficjalnie pasowani na uczniów naszej szkoły. Uroczystość poprzedzona została Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Prałat Michał Józefczyk odprawioną w intencji pierwszaków i ich rodziców, dzieci pozostałych klas, a także nauczycieli i pracowników Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej. im bł. Jana Pawła II. Podczas mszy uczniowie złożyli ślubowanie i przyrzekali uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, przynosić dumę rodzicom i nauczycielom, swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość.
Następnie odbyła się krótka część artystyczna podczas, której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym pod hasłem „Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas”. W dalszej części programu pani dyrektor Joanna Szmuc, „wielkim ołówkiem” dokonała pasowania na ucznia.
Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia, po czym pierwszoklasiści i ich goście udali się do swojej klasy na słodki poczęstunek.
Życzymy Wam, drogie Pierwszaki, wytrwałości w nauce, jak najwięcej bardzo dobrych ocen, dobrego humoru i życia w przyjaźni z nauczycielami i kolegami. Rodzicom zaś gratulujemy wspaniałych dzieci .

Gallery icon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *