Orszak Trzech Króli 2014

otk-2014

Dnia 6 stycznia 2014 r. już po raz trzeci ulicami Tarnobrzega przeszedł Orszak Trzech Króli. Orszak poprzedziły msze święte o godzinie 9.30 w kościele Świętej Barbary, o godzinie 10 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz o godzinie 10.30 w Kościele Chrystusa Króla.

otk-2014
Po mszach w poszczególnych parafiach uformowały się korowody, które spotkały się w południe na Placu Bartosza Głowackiego gdzie nastąpił wspólny pokłon Bożej Rodzinie, odmówienie modlitwy Anioł Pański i wspólne kolędowanie. Patronat honorowy objęli : J.E. Biskup Ordynariusz Ks. Krzysztof Nitkiewicz oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Norbert Mastalerz.
Dopełnieniem Orszaku będzie popołudniowy Koncert Kolęd w Kościele Świętej Barbary oraz Jasełka w Kościele Chrystusa Króla a 12 stycznia w kościele pw. MBNP – XVIII koncert “Serbinowska Kolęda”.
Organizatorem wydarzenia przypominającego o obchodach Święta Trzech Króli w Tarnobrzegu są Szkoły Katolickie, Miejskie Parafie, Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, Rycerze Kolumba i Stowarzyszenie Fortis.

 

 Orszak Trzech Króli – Konferencja Prasowa

{youtube}WFtjPMe8ih4{/youtube}

 OTK 2014 – zapowiedź

{youtube}du-Nz2dKWUc{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *