Ekologiczny wąż

ekologiczny-waz2014

Wychowawcy świetlicy urozmaicając czas dzieciom pod koniec roku szkolnego zorganizowali konkurs na ekologicznego (butelkowego) węża. Butelki były zbierane przez wszystkie klasy we wcześniej wskazanym terminie.

ekologiczny-waz2014

W poniedziałkowe przedpołudnie wszystkie klasy spotkały się na boisku szkolnym aby stworzyć wspólnie najdłuższe węże. Gościem specjalnym podczas trwania konkursu był przedstawiciel firmy Santa-Eko, która wspiera wydarzenia promujące poszerzanie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży w naszym mieście.

I ruszyli …. Każda klasa współpracowała ze sobą i pomagali sobie wzajemnie, do pomocy wkroczyli także wychowawcy. Wszyscy układali i  kleili aż do ostatniej butelki. Gdy już zakończyli prace przyszedł czas na mierzenie przez jury długości węży. Okazało się ,że najdłuższego węża z wynikiem 46 metrów stworzyli nasi najmłodsi uczniowie z klasy I. Wszystkie węże były kolorowe i naprawdę długie, więc każda klasa, niezależnie od wyników otrzymała w nagrodę  piłkę do siatkówki a wygrani niespodziankę od Pani Karoliny Markiel, która prowadzi  kółko ekologiczne w naszej szkole.

Firma SanTa-EKOdostarczyła także materiały edukacyjne dla dzici poświęcone zasadom segregacji odpadów oraz zabrała wykorzystane w konkursie butelki PET (po uprzednim „profesjonalnym” zgnieceniu ich przez uczniów).

Gallery icon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *