XV Tarnobrzeski Bieg Na Orientację

15tbg-bieg2014a

15tbg-bieg2014a

W dniu 13.06.2014 r. odbył się XV Tarnobrzeski Bieg Na Orientację. Organizatorem biegu byli Zespół Szkół Społecznych nr 1w Tarnobrzegu, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące i I Społeczne Gimnazjum w Tarnobrzegu oraz Uczniowski Klub Sportowy „HETMAN” Tarnobrzeg.

Współorganizatorem zawodów było Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły z siedzibą w Zamku Dzikowskim.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Maria Orzeł- Łysiak- Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu.

Przed startem wszystkim zawodnikom i ich opiekunom organizatorzy przypomnieli regulamin zawodów. Start nastąpił o godzinie 10.00 z parku dzikowskiego na terenie Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu. Do biegu zgłosiło się 54 uczestników. Zawodnicy startowali w odstępach 2 minutowych. Na linii startu każdy zawodnik otrzymał mapę biegu, kartę uczestnika biegu oraz numer startowy. Na trasie wyznaczonych było 6 pkt. kontrolnych, na których zawodnicy odpowiadali na 2 pytania z poszczególnych dziedzin: wiedza nt. Unii Europejskiej, biologia, matematyka, j. polski, przyroda i historia. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik zdobywał 1 pkt. (1 minuta bonifikaty czasowej). Odpowiedzi oceniali sędziowie punktowi (uczniowie III klasy I Społecznego Gimnazjum w Tarnobrzegu oraz pracownik Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły).

 

Zgodnie z regulaminem biegu były przyznawane bonifikaty czasowe w kategoriach:

  1. szkoła podstawowa: dziewczęta 6 pkt., chłopcy 4 pkt.
  2. gimnazjum: dziewczęta 2 pkt.

Bieg przebiegł zgodnie z regulaminem i zakończył się o godz. 13.00 ogłoszeniem wyników, rozdaniem dyplomów uczestnikom oraz wręczeniem nagród.

MIło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły stanęli na podium:

I miejsce- Kosior Ewelina otrzymała rower górski

II miejsce- Nieradka Martyna otrzymała sprzęt sportowy

III miejsce- Sagan Maria otrzymała sprzęt sportowy

15tbg-bieg2014b

Dla wszystkich uczestników biegu organizatorzy ufundowali słodkie upominki.

Nagrody wręczyła Pani Maria Orzeł- Łysiak- Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu.

15tbg-bieg2014c

Opiekunem naszych uczniów była p. Maria Markiel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *