Wycieczka pierwszoklasistów do Zagrody Edukacyjnej

zagroda-edukacyjna2014

      Dnia 17 czerwca 2014 r. uczniowie klasy pierwszej wybrali się na wycieczkę do „Zagrody edukacyjnej” mieszczącej się w Cieplicach niedaleko Leżajska. Podróż trwała 2 godziny, przez które uczniowie byli bardzo podekscytowani gdyż była to ich pierwsza wspólna tak długa wycieczka.

zagroda-edukacyjna2014

        Na miejscu dzieci zostały przywitane przez panią Elżbietę  Starzak, właścicielkę tamtejszej zagrody. Pani Ela podczas oprowadzania dzieci po terenie wiejskim opowiadała o zwierzętach gospodarskich, ich hodowli, sposobie karmienia i pielęgnowania. Uczniowie zwiedzili owczarnię, nakarmili małe jak i te duże owieczki, nosili beli ze słomy przy czym bawili się wyśmienicie.  Dzieci też miały okazję zobaczyć kaczki, gąski, indora oraz nakarmić króliki. Wielką atrakcją dla nich było przejście przez drewnianą kładkę znajdująca się nad małym stawikiem, w którym pływały lilie wodne. Spacerując po ścieżkach leśnych i polanach uczniowie podziwiali łono natury i oddychali świeżym i czystym powietrzem.

      Aby kontynuować naszą przygodę musieliśmy pojechać do miejsca oddalonego o kilka kilometrów dalej gdzie dzieci mogły zobaczyć czarne baranki oraz koziołki. Uczniowie oprowadzeni zostali także po niewielkim ogródku aby móc zobaczyć rośliny, warzywa i kwiaty oraz posłuchać informacji o ich uprawie. Po takiej lekcji przyrody zostały sprawdzone umiejętności kulinarne naszych uczniów. Musieli oni z przygotowanych składników i podanego przepisu zrobić oponki, które następnie zostały usmażone i skonsumowane. Wszyscy za smakiem je pozjadali. Po takiej przekąsce przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności plastycznych. Dzieci z dostępnych naturalnych materiałów musiały wykonać prace przedstawiającą jedno ze spotkanych w dzisiejszym dniu zwierząt. Najładniejszą pracę pozostawiliśmy w zagrodzie na pamiątkę naszej obecności w tym miejscu. Na zakończenie uczniowie siedli przy ognisku aby móc zjeść pieczoną kiełbaskę i napić się ciepłej herbaty. I tak oto dobiegła końca nasza wycieczka. Podczas drogi powrotnej uczniowie dopytywali się czy jeszcze kiedyś wrócimy w to miejsce.  

Gallery icon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *