OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KATOLIKA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KATOLIKA

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

 

12 czerwca

Festiwal Tańca Lasovia

Jeremiasz Galek – I miejsce w kategorii wiekowej 12-13.

 

4 czerwca

Szachowy Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Starosty Tarnobrzeskiego.

Aleksander Żak zajął I miejsce.

 

1 czerwca

Szkolny BIEG NA ORIENTACJĘ.

W kategorii klas 4-6:

1 miejsce: Karol Szozda i Adam Dzierzkowski,

2 miejsce: Szymon Hoszko i Stefan Krakowiak,

3 miejsce: Olga Jędral i Emilia Wiącek.

W kategorii klas 7-8:

1 miejsce: Piotr Dzierzkowski,

2 miejsce: Mateusz Wójcik,

3 miejsce: Gabriela Wiącek.

1 czerwca

Eko-LOGICZNY Turniej Szachowy w Tarnobrzegu.

Mikołaj Bieniek zajął III miejsce w kategorii klas 1-II3

Aleksander Żak zajął III miejsce w kategorii klas 4-6

 

28 maja

 XIV Festiwal Piosenki MIT TON 2022 Piosenki Krystyny Kwiatkowskiej w Warszawie.

Aleksander Szwarnowiecki otrzymał Grand Prix.

 

26 maja

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ,,Olimpusek’’.

 

Dyplom laureata dla:

Julia Wawrzkiewicz, uczennica klasy I,

Izabella Boroń, uczennica klasy II.

 

Dyplomy uznania dla:

Klasa I: Aleks Żelazko, Julia Wawrzkiewicz, Michał Nieradka

Klasa II: Karolina Barnaś, Bartosz Pawelak, Mikołaj Bieniek, Zofia Zych, Michalina Bielińska, Julia Mazurkiewicz, Jan Kowalski, Wiktoria Czerwińska

Klasa III: Karolina Grodzka, Dominik Sagan, Franciszek Wiącek, Jakub\ Dzierzkowski, Miłosz Ordon.

 

25 maja

Olimpiada  z języka angielskiego „Olimpusek”

 

Dyplom laureata dla:

Aleks Żelazko, uczeń klasy I,

Mikołaj Bieniek, uczeń klasy II.

 

Dyplomy uznania dla:

W kategorii KLASA II: Michalina Bielińska, Jan Kowalski, Julia Mazurkiewicz, Bartosz Pawelak, Zofia Zych, Wiktoria Czerwińska, Karolina Barnaś, Piotr Dobrowolski

W kategorii Klasa III: Jan Goleń, Dominik Sagan, Maja Ruła, Zofia Grandys.

 

25 maja

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Focus-Spring 2022”.

Jan Goleń, uczeń klasy III, otrzymał dyplom uznania.

 

12 maja

XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Klasy młodsze:

Bardzo dobry – Mikołaj Bieniek.

Wyróżnienie – Michalina Bielińska, Karolina Barnaś, Jan Kowalski,

Klasy starsze:

Wyróżnienie – Piotr Dzierzkowski, Magdalena Mazur.

 

30 kwietnia

Turniej Szachowy o Puchar Mistrza Strefy Spotkań w Stalowej Woli

Aleksander Żak zajął II miejsce.

 

5 kwietnia

XX Konkurs Recytatorski ”Dziecięce Interpretacje” TDK.

W kategorii I: Karolina Barnaś i Zofia Zych – przeszły do finału.

W kategorii II: Nel Wójcik, Emilia Wiącek, Karol Szozda – przeszli do finału.

Maria Wójcik – wyróżnienie

W kategorii III: Oliwier Beduch, Antonina Sałata, Gabriela Wiącek – wyróżnienie.

 

7 kwietnia

Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych w Rzeszowie.

W kategorii klas 4-6: Aleksander Szwarnowiecki I miejsce.

W kategorii klas 7-8: Anna Szozda III miejsce.

7 kwietnia

Finał VII Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „Miniglobe” w Józefowie

Grupa Teatralna „CUD-MIÓD” otrzymała III miejsce oraz wyróżnienie za debiut w języku angielskim.

Zespół w składzie: Zuzanna Chorzępa, Adam Dzierzkowski, Olga Jędral, Natalia Kaczmarska, Kamila Krzemień, Julia Palińska, Karol Szozda, Emilia Wiącek, Maria Wójcik, Nel Wójcik, Aleksander Żak.

 

11 kwietnia

Międzypowiatowe eliminacje do XXII Wojewódzkiego Konkursu „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” 2022.

W kategorii poezja śpiewana Anna Szozda otrzymała nominację do finału.

W kategorii recytatorskiej Gabriela Wiącek otrzymała wyróżnienie.

 

13 kwietnia

XVI Edycja Konkursu „Tradycyjne Obrzędy Polskie – Wielkanocny Konkurs Plastyczny”, TDK.

Wyróżnienie – Izabella Boroń.

 

13 kwietnia

Konkurs Plastyczne „Wszystkie dzieci chcą żyć, uczyć się i bawić w pokoju” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 w Tarnobrzegu.

II miejsce – Jan Kowalski, klasa 2.

III miejsce – Mikołaj Bieniek, klasa 2.

Wyróżnienie – Zofia Zych, klasa 2.

Wyróżnienie – Julia Mazurkiewicz, klasa 2.

 

21 marca

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa otrzymuje I miejsce w kategorii Szkoła Roku w plebiscycie edukacyjnym zorganizowanym przez gazetę „Nowiny”.

 

25 marca

Grupa Teatralna „CUD-MIÓD” zakwalifikowała się do finału VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Angielskojęzycznych „MiniGlobe”. Znaleźli się w grupie 12 najlepszych zespołów teatralnych.

 

26 marca

DNI TEATRU 2022 z udziałem naszych aktorów z Katolika.

Na zaproszenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury szkolne grupy teatralne „PROMYKI” oraz „CUD-MIOD” współtworzyły jeden z dni.

 

28 marca

Szkolne konkursy Liczby Pi.

Konkurs plastyczny:

I miejsce – Aleksander Szwarnowiecki.

II miejsce – Bartłomiej Rokosz.

III miejsce – Julię Palińska.

Wyróżnienie – Jeremiasz Galek.

 

Konkurs matematyczny „Mistrz rachunków”:

I miejsce – Anna Szozda oraz Gabriela Wiącek.

 

Konkurs informatyczny:

I miejsce – Jakub Czech oraz Piotr Siudak.

 

25 lutego

XII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych, Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rzeszowie – eliminacje.

Aleksander Szwarnowiecki z klasy V oraz Anna Szozda z klasy VIII zostali zaproszeni do koncertu laureatów.

 

22 lutego

Konkurs „Śpiewajmy kolędy i pastorałki 2022” w TDK

I kategoria wiekowa: Zofia Grandys – III miejsce,

Karolina Barnaś –wyróżnienie,

II kategoria wiekowa: Aleksander Szwarnowiecki I miejsce,

III kategoria wiekowa: Anna Szozda wyróżnienie.

 

22 grudnia

Miejski konkurs kolęd i pastorałek „Anielskie kolędowanie”.

W kategorii klasy 2-3:

Michalina Bielińska – I miejsce

Karolina Barnaś – wyróżnienie

W kategorii klasy 7-8: Anna Szozda – I miejsce.

 

17 grudnia

Szkolny Konkurs pt. „Baśnie i legendy” w ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek.

Konkurs wiedzy:

Jan Goleń – I miejsce

Jakub Dzierzkowski – II miejsce

Amelia Skuza, Wiktoria Zych – III miejsce

Konkurs plastyczny:

Miłosz Ordon – I miejsce

Izabella Boroń – II miejsce

 

17 grudnia

Ogólnopolski Konkurs „Jachowicz dzieciom” Biblioteka Pedagogiczna
w Tarnobrzegu.

Wyróżnienia:

Karolina Barnaś –klasa II

Mikołaj Bieniek – klasa II

 

9 grudnia

Konkurs teatralny Festiwalu „Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza”
w TDK.

Nagroda dla Grupy teatralnej „PROMYKI”. Zespół w składzie: Karolina Barnaś, Michalina Bielińska, Mikołaj Bieniek, Izabella Boroń, Wiktoria Czerwińska, Piotr Dobrowolski, Jan Kowalski, Julia Mazurkiewicz, Bartosz Pawelak, Zofia Zych.

Nagroda dla Grupy teatralnej „CUD-MIÓD”. Zespół w składzie: Zuzanna Chorzępa, Adam Dzierzkowski, Olga Jędral, Natalia Kaczmarska, Karol Szozda, Emilia Wiącek, Maria Wójcik, Nel Wójcik, Aleksander Żak.

 

28 listopada

Konkurs plastyczny, ogłoszony w ramach Festiwalu „Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza”.

W kategorii II (klasy IV-VI szkół podstawowych) statuetkę komisja przyznała Lenie Kuraś-Grabarczyk, nagrodę natomiast –Dawidowi Wiąckowi.

 

22 listopada

Zespół wokalno – teatralny działający przy Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 4 000 złotych. Wyróżnienie zostało przyznane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji Programu wspierania młodzieży uzdolnionej pod hasłem „Nie zagubić talentu”, którego celem jest rozwój uzdolnień i zainteresowań uczniów szkół województwa podkarpackiego.

 

22 listopada

Konkurs Literacki zorganizowany w ramach II Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza.

Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych został Piotr Dzierzkowski.  Kolejne nagrody trafiły w ręce Wiktorii Kuraś i Amelii Kasprowicz.

 

17 listopada

Szkolny konkurs plastyczno-literacki z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zwyciężczynią Wiktoria Kuraś, uczennica klasy VII.

 

8 listopada

X Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej (online), którego organizatorem był Zespół Szkół im. ks. St. Staszica w Tarnobrzegu.

Wyróżnienie dla Weroniki Nowak, uczennicy klasy VIII.

 

8 listopada

VIII Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Kielcach.

Aleksander Szwarnowiecki, uczeń V klasy, zdobył I miejsce oraz Grand Prix Konkursu.

 

14 października

Konkurs plastyczny oraz literacki z okazji 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu.

W konkursie plastycznym „Karykatura Mikołaja Kopernika, czyli patron na wesoło”: Gabriela Wiącek zajęła III miejsce.

W konkursie literackim: Piotr Siudak zajął III miejsce.

 

 

2 października

Konkurs „Jezioro Tarnobrzeskie Perłą Podkarpacia”, którego organizatorem była Akcja Katolicka.

 

I miejsce: Anna Szozda, klasa 8

II miejsce: Gabriela Wiącek, klasa 8

III miejsce: Nel Wójcik, klasa 6

 

Wyróżnienia:

Maria Wójcik, klasa 6

Judyta Assman, klasa 6

 

Kategoria 1-3:

I miejsce: Maja Ruła, klasa 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.