OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY – EUROPA I JA

 

W roku szkolnym 2022/2023 szkolna świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EUROPA I JA. Celem projektu jest rozbudzanie w młodym pokoleniu zainteresowań związanych z krajami europejskimi, wzbogacanie wiedzy uczniów na temat wybranego państwa, kształtowanie postawy szacunku wobec innych, rozwijanie umiejętności poszukiwań i wykorzystania zdobytych informacji oraz wyrabianie odpowiedzialności za powierzone zadania, integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy
w grupie, nauka przez zabawę. W tym roku szkolnym uczniowie poznają Włochy. W ramach projektu realizują zaplanowane zadania:

 1. Gdzie znajdują się Włochy. Omówienie Włoskich symboli narodowych.
 2. Wyszukiwanie w zasobach internetowych słuchowiska, piosenki, filmiku, bajki itp., które nawiązują do Włoch. Ciekawe miejsca, które można zobaczyć we Włoszech.
 3. Tworzenie słownika obrazkowego.
 4. Ciekawe miejsca, które można zobaczyć we Włoszech.
 5. Rośliny rosnące we Włoszech.
 6. Najbardziej tradycyjne potrawy i desery Włoch.
 7. Muzyka Włoska.
 8. Liczymy w języku włoskim.
 9. Sławni Włosi.

Przez ubiegłe 2 miesiące uczniowie zapoznawali się z mapą Włoch, symbolami narodowymi oraz odwiedzali ciekawe zakątki tego państwa.

4 thoughts on “OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY – EUROPA I JA”

 1. Skoro twoje wpisy są tak pełne głębokich refleksji, ciekawi mnie, czy stosujesz jakieś nietypowe techniki medytacyjne lub twórcze praktyki, aby pobudzać kreatywność przed pisaniem?

 2. Zauważyłem, że twoje posty są pełne wrażliwości na różnorodność tematów. Czy masz jakieś nietypowe źródła inspiracji, które pomagają ci utrzymać wszechstronność w wyborze tematów?

 3. Słowa mają ogromną moc bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu zaklęta jest mądrość, której szukamy w naszym życiu przez długi czas. Zapraszam do siebie http://www.xmc.pl 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *