Dzień świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie.

Uczniowie szkoły podstawowej, chcąc uczcić Dzień świętego Patryka ubrani na zielono, z uwagą wysłuchali przedstawienia przygotowanego przez klasę 6, a także aktywnie brali udział w przygotowanych zabawach. Uczniowie klas 1-3 rozwiązywali rebusy związane z dniem świętego Patryka. Natomiast uczniowie klas 4-8 rozwiązywali zagadki ukryte pod kodami QR.

 

17 marca każdego roku Irlandczycy i ludzie na całym świecie świętują Dzień świętego Patryka. Urodził się około 4 wieku w Wielkiej Brytanii. W wieku 16 lat został porwany przez piratów z Irlandii i sprzedany, jako niewolnik został zmuszony do pracy, jako pasterz. Święty Patryk, pochodzący z chrześcijańskiej rodziny, czuł się bardzo samotny i często się modlił. W wieku 20 lat miał sen, w którym Bóg wzywał go do ucieczki z Irlandii i powrotu do Wielkiej Brytanii. Tam postanowił zostać księdzem. Wkrótce został też biskupem. Wtedy postanowił wrócić do Irlandii i opowiedzieć ludziom o Bogu. Za pomocą trzylistnej koniczynki wytłumaczył  Irlandczykom istnienie Trójcy Świętej. Legenda głosi, że święty Patryk zaprowadziwszy chrześcijaństwo w całej Irlandii, przegonił wszystkie węże z wyspy. Obecnie faktycznie w Irlandii nie ma węży.

Gallery icon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *