XXXIX BIEG SIARKOWCA

Bieg Siarkowca organizowany przez Klub Biegacza Witar to impreza łącząca biegowe pokolenia. 5 maja Plac Bartosza Głowackiego wypełnili miłośnicy sportu w różnym wieku, od przedszkolaka po seniora. Rywalizację główną rozpoczął bieg dzieci niepełnosprawnych i zmagania młodzieży na dystansach od 400 do 1000 metrów.

Niesprzyjające warunki pogodowe nie przeszkodziły, aby młodzież naszych szkół, począwszy od tych najmłodszych po najstarszych, również wystartowała, rywalizując i walcząc do samego końca na trasie biegowej.

Byliśmy najliczniejszą grupą młodzieży ze szkół tarnobrzeskich, za co zostaliśmy nagrodzeni pucharem dla najlepszej szkoły. Ale również pojedynczy zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli miejsca na podium, za co serdecznie gratulujemy!

Nasze szkoły reprezentowali:

 1. Amelia Skuza – klasa 1 – 3 miejsce
 2. Kamila Krzemień – klasa 2
 3. Stefan Krakowiak – klasa 2
 4. Szymon Hoszko – klasa 2
 5. Karol Szozda – klasa 2 – 2 miejsce
 6. Gabrysia Filpiczak – klasa 3
 7. Laura Charchut – klasa 3
 8. Anna Szozda – klasa 5
 9. Julia Hoszko – klasa 6
 10. Nela Lipińska – klasa 6
 11. Miriam Szymczak – klasa 6
 12. Krysia Warzybok – klasa 7
 13. Julia Jakubiak – klasa 8
 14. Kubiak Paulina – klasa 8
 15. Wiktoria Rydzik – klasa 8
 16. Klara Szozda – klasa 8 – 3 miejsce
 17. Maria Wojtaszek – klasa III gim
 18. Małgorzata Grabiec – klasa III gim
 19. Anna Szlufik – klasa III gim
 20. Jan Kordyka – klasa III gim – 2 miejsce
 21. Kacper Chartliński – klasa III gim – 3 miejsce

 

Po biegach młodzieżowych przyszedł czas na bieg OPEN, w tym roku biegowi OPEN na dystansie 2000 m przyświecał bardzo ważny cel charytatywny jakim była pomoc trzyletniej Kornelce, której serduszko wymaga przeprowadzenia skomplikowanej operacji ratującej jej życie. Wobec czego każda osoba biorąca udział w tym biegu będzie mogła wspomóc ten szczytny cel przekazując dobrowolną kwotę na operację Kornelki. W bieg ten włączyła się młodzież Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego: Michalina Krakowiak i Jagoda Stefaniak wraz z opiekunem – nauczycielem wf p. Marią Markiel-Chartlińską.

Najważniejszym punktem imprezy biegowej był bieg GŁÓWNY na dystansie 10 km. I tutaj jedyną uczestniczką reprezentującą najmłodszy rocznik była uczennica naszego KLO – Michalina Krakowiak. Zawodniczka zajęła wysokie miejsce 9 w kategorii wiekowej 20 -29, nadmieniając, że młodszej kategorii startowej nie było, i Michalina musiała reprezentować i rywalizować w starszej kategorii wiekowej. Pokonała dystans 10 km w czasie 49:53, co dało jej poprawienie swojego rekordu życiowego, a to dla sportowca największy sukces.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Gallery icon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *