Dziękuję Ci Janie Pawle II

W poniedziałek, 18 maja br. przypadnie setna rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II – patrona szkoły

 Św. Jan Paweł II jest dalej żywy w sercach ludzi na całym świecie.

Każdy z nas zachowuje wiele wspomnień ze spotkań z Ojcem Świętym. W rodzinach ze wzruszeniem spoglądamy na pamiątki i zdjęcia związane z Papieżem Polakiem. Z radością wspominamy każde spotkanie z Janem Pawłem II w czasie pielgrzymek do ojczyzny.

Zapraszam szczególnie w tych dniach do zanurzenia się w  słowa Patrona naszych szkół, które wciąż są dla Nas inspiracją i drogowskazem.

Zwracam się do Nauczycieli, Uczniów a także Rodziców.

Od dziś czekamy na Wasze zdjęcia, filmy, świadectwa i wspomnienia także refleksje związane z nauczaniem  Świętego Jana Pawła II, które zamieścimy na stronach szkoły.

Wszyscy oddajmy Hołd Naszemu Wielkiemu Rodakowi!

  Joanna Szmuc – dyrektor szkoły

Materiał proszę przesyłać na katoliksp@gmail.com


GALERIA ZDJĘĆ

 

p. Monika Bieniek

Mam dwie takie wyjątkowe pamiątki związane z Ojcem Świętym. Pierwsza to albumy z pielgrzymek Papieża do Polski w roku 1982 oraz w roku 1983. Mają one dla mnie wartość szczególną, ponieważ otrzymałam je od mojej chrzestnej z piękną dedykacją z okazji rozpoczęcia nauki w klasie piątej. Druga ma związek z moim ukochanym Krakowem, gdzie wówczas studiowałam i wspomnieniem wspaniałej atmosfery mszy św. na Błoniach
w czerwcu 1999 roku, co prawda bez udziału Papieża, za to w strugach deszczu. Pamiętam tętniący, rozśpiewany gród Kraka, Miasteczko Studenckie, które zapełnione po brzegi świętowało przybycie Jana Pawła II oraz wzruszające spotkania pod „papieskim oknem”. Mam je w sercu.

 


GALERIA FILMÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *