Ruszamy w świat uczniowskich przygód!

Po doświadczeniach uczestniczenia  3 września w Narodowym Czytaniu 2022 roku śmiało możemy powiedzieć, że nasza uczniowska przygoda w obecnym roku szkolnym 2022/23 rozpoczęła się!
Spotkanie z „Balladami i romansami” w roku Romantyzmu w stulecie wydania tego młodzieńczego zbioru poezji Adama Mickiewicza, wysłuchanie romantycznych utworów Fryderyka Chopina, a wszystko w scenerii ukwieconej sali odczytowej Biblioteki Miejskiej w Tarnobrzegu pozostanie w naszej pamięci na długo.
Cieszymy się, że nasze uczennice Maria Wójcik z kl. 7, Emilia Wiącek z kl. 6 i uczeń  Bartłomiej Rokosz z kl. 6, a także tegoroczna absolwentka naszej szkoły Gabriela Wiącek podjęli zadanie czytania „Kurhanka Maryli”, jednego z romansów Adama Mickiewicza.
Gratulujemy Wam podjęcia wyzwania, tym bardziej, że poradziliście sobie z nim doskonale.
Dobrze było słyszeć w Waszych głosach pasję czytania i zrozumienia przeżyć fikcyjnych bohaterów. Dziękujemy Wam za reprezentowanie naszej szkoły w tym tarnobrzeskim i polskim wydarzeniu.
Cieszymy się, że ta uczniowska  przygoda stała się Waszym doświadczeniem i zachęcamy wszystkich do proponowanych aktywności szkolnych, bo naprawdę warto!
Agata Tarnawska n-l języka polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.