Uczestnicy szkolnych zajęć teatralnych z sukcesami na konkursie!

 

III Festiwal „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza dobiega końca. Jak co roku czekaliśmy na niego z niecierpliwością i jak co roku wzięliśmy w nim udział. Bo dla uczniów uczęszczających na zajęcia recytatorsko-teatralne to prawdziwe święto, wymiana aktorskich doświadczeń i inspiracji.

W tym roku Festiwal „Baśniowy Świat” wzbogacony został o warsztaty aktorskie dla uczestników Konkursu Teatralnego. Dzięki życzliwości Pani Agnieszki Miś-Mroczki, instruktora teatralnego z Tarnobrzeskiego Domu Kultury, w zajęciach, które odbyły się 24 listopada, mogli wziąć udział wszyscy uczniowie należący do szkolnej Grupy Teatralnej „CUD-MIÓD”. Wspaniała przygoda, zwłaszcza że warsztaty poprowadziła Pani Natalia Koza – teatrolog, pedagog teatru, aktorka oraz założycielka i pomysłodawczyni Małej Akademii Teatralnej w Teatrze „Maska” w Rzeszowie. Cudowna nauka i prawdziwa frajda dla młodych pasjonatów teatru.

Hasłem przewodnim tegorocznych teatralnych prezentacji konkursowych, które odbyły się 25 listopada, był tytuł wiersza Stanisława Jachowicza pt. „Obchodź się łagodnie ze zwierzętami”. Pod okiem Pani Moniki Bieniek do konkursu przygotowało się sześć osób: Karolina Grodzka, Dominik Sagan, Emilia Więcek, Karol Szozda, Maria Wójcik i Maria Wójcik. Scena jednego aktora to forma, na którą zdecydowali się wszyscy reprezentanci naszej szkoły. Jury doceniło dobór tekstów do osobowości każdego z uczniów, przygotowanie, wysoki poziom kreacji aktorskich oraz kulturę żywego słowa, którą nasi artyści mają opanowaną do tego stopnia, że nie tylko komisja, ale
i osoby z widowni podchodziły gratulować występu.

Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że

  • w II kategorii:

Karol Szozda zajął I miejsce

Emilia Wiącek zajęła II miejsce

Dominik Sagan zajął III miejsce

Karolina Grodzka otrzymała wyróżnienie

w III kategorii:

Nel Wójcik zajęła II miejsce

Maria Wójcik zajęła III miejsce

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwoju pasji!

 

PS Przygoda z teatrem słowa ma swój ciąg dalszy, bowiem na naszych uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka: zaproszenie na przesłuchania
do SŁUCHOWISKA
w reżyserii Pani Katarzyny Kasicy z Teatru Polskiego Radia!!!
Od jutra zabieramy się do pracy. Będzie się działo!

 

Zapraszamy do obejrzenia występów konkursowych naszych aktorów:

Nel Wójcik, Zuzanka z pistacjowego domu, III kategoria wiekowa

Maria Wójcik, O tym, że nie ma zwyczajnych psów, III kategoria wiekowa

Karol Szozda, Jedyny i niepowtarzalny Ivan, II kategoria wiekowa

Emilia Wiącek, Lukrecja, II kategoria wiekowa

Karolina Grodzka, Pralinka, II kategoria wiekowa

Dominik Sagan, Reks, II kategoria wiekowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *