Bezpieczne ferie zimowe!

Ferie zimowe to okres, z którego wszyscy się cieszą, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie można zapominać o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dlatego nasi uczniowie wzięli udział w czwartej edycji akcji „Jestem świadomy, jestem bezpieczny”, które odbyły się w siedzibie Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Podkarpacki Oddział Wodnego Pogotowia Ratunkowego. W inicjatywę włączyły się tarnobrzeskie: Ochotnicza Straż Pożarna, Komenda Miejska  Policji, a także Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

W ramach akcji „Jestem świadomy, jestem bezpieczny” uczniowie dowiedzieli się między innymi, co robić w przypadku natknięcia się na niewybuch, dlaczego nie wchodzić na zamarznięty staw, co może wydarzyć się po przyczepieniu sanek do quada, jak nie dopuścić do zaczadzenia.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych ferii. I pamiętajcie !! Dobra zabawa, to bezpieczna zabawa!!! Miłego odpoczynku życzy Zespół ds Promocji Zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *