Marsz dla życia i rodziny (9.06.2019)

Uczniowie Szkół Katolickich wzięli udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Sandomierza. Uczestnicy nieśli transparenty promujące wartości rodzinne.

Marsz wyruszył kilka minut po godzinie 9  sprzed  parafii   świętego Józefa. Po przejściu przez Rynek, uczestnicy  skierowali się w kierunku sandomierskich błoni, gdzie o godzinie 11  rozpoczęła się uroczysta Msza Święta z okazji 20. rocznicy pielgrzymki świętego Jana Pawła II do Sandomierza.

Marsz poprowadzili biskup  sandomierski Krzysztof Nitkiewicz oraz biskup-senior Edward Frankowski,  który powiedział, że marsz jest diecezjalną mobilizacją do uznania  najwyższej wartości, jaką jest rodzina. W rodzinie trzeba widzieć  przede wszystkim więź, która powinna funkcjonować we wszystkich sferach  życia podkreślił biskup senior.

Szły rodziny z dziećmi, Rycerze  Kolumba, przedstawiciele  Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, Katolickich  Centrów Pomocy Rodzinie,  duchowni i wierni. Prowadziły orkiestry.  Wiernym towarzyszył papamoblie, którym przed 20 laty poruszał się Jan  Paweł II podczas pielgrzymki w Sandomierzu.

Krzysztof Szatan,  prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Sandomierzu współorganizator  wydarzenia  przypomniał, że była to szósta edycja marszu, który w tym  roku  miał zasięg diecezjalny. Każdy dekanat miał swoją reprezentację.
Zwieńczeniem marszu było uroczyste nabożeństwo na sandomierskich błoniach odprawione w 20. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Sandomierza.

Gallery icon

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *