„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Dzień Dziecka w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej był długo oczekiwanym wydarzeniem, w tym roku podzielonym na 3 dni, ponieważ atrakcji było co niemiara.

W pierwszym dniu naszego świętowania, na terenie szkoły odbyło się spotkanie z alpakami. Uczniowie klas 1-4 poznali historię tych ciekawych zwierząt, poznali ich zwyczaje, czym się żywią, skąd pochodzą. Każde z dzieci mogło nakarmić, pogłaskać, a nawet urządzić sobie przechadzkę z alpaką po tamtejszym terenie.

Drugi dzień obfitował we wspólne zabawy przy muzyce, taniec, balonowy zawrót głowy z zadaniami do wykonania, wyścigi w workach, bańki mydlane, rzutki do celu. Na zakończenie tego dnia dla wszystkich dzieci przygotowane były pyszne kiełbaski z grilla oraz słodkie wafelki od Pani Dyrektor.

Wycieczka do Sandomierza była zakończeniem szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami zwiedzali to piękne zabytkowe miasto pod opieką przewodnika. Odwiedzieli zbrojownię, gdzie każdy z uczestników mógł przymierzyć stroje oraz zbroje z czasów średniowiecznego Sandomierza. Następnym punktem zwiedzania były podziemia. Idąc podziemną trasą turystyczną Pani przewodnik opowiedziała legendę Haliny Krępianki, która uratowała Ziemię Sandomierską przed najazdem tatarskim.


Dzieci miały okazję także wykuć swoje monety, zabawy przy tym było mnóstwo.
W końcu przyszedł czas na pamiątki. A po nich rejs statkiem po rzece Wiśle. Kapitan przybił wszystkim chętnym pieczątkę przedstawiającą kotwicę. Widoki ze statku zapierały dech w piersiach!

Na zakończenie wycieczki uczestnicy zjedli pizzę w miejscowej pizzerii.
Było pysznie i wspaniale! Naładowani pozytywnymi wrażeniami z wycieczki, jeszcze w drodze powrotnej, wszyscy świetnie bawili się w autobusie przy dźwiękach muzyki.

To były wyjątkowe i niezapomniane obchody Dnia Dziecka! 🎈🎉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.