,,Tu jest mój dom”

10.05 w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się  XV Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Tu jest mój dom” pod Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. W Konkursie wzięli udział uczniowie z Tarnobrzeskich Szkół oraz okolic, prezentując przepiękne utwory związane z historią, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczniowie reprezentujący naszą szkołę zdobyli główne nagrody.

I kategoria  kl. 1-3      Wiktoria  Wydra             1. Miejsce

II kategoria kl.4-6     Karolina Barnaś             1.Miejsce

Jesteśmy dumni, że mamy tak zdolnych uczniów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Laureaci i finaliści III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego „Reading brings us unknown friends”

Z radością informujemy, że uczennice Gabriela Filipczak i Maria Wójcik zostały laureatkami, a uczniowie Laura Charchut, Nel Wójcik i Mikołaj Kędziora zostali finalistami III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego „Reading brings us unknown friends” organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr8 w Gdyni.
Nasze utalentowane jednostki, pod opieką pani Karoliny Fratyn, doskonaliły swoje umiejętności i zdobyły uznanie w prestiżowym konkursie. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów w przyszłości! 📚🎉
Szczegóły:
https://sp37gdynia.pl/ok-jezyka-angielskiego

Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Booktalking

W Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Booktalking, czyli pięć minut o książce” udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas I-IV, czyli kategoria wiekowa I, a następnie uczniowie klas V-VIII, czyli kategoria wiekowa II.

Komisja oceniała: poprawność językową, dykcję, płynność wypowiedzi, dynamikę wystąpienia, to, czy kompozycja wypowiedzi jest przemyślana, czy uczestnik umiejętnie gospodaruje czasem oraz czy i w jakim stopniu zastosował elementy istotne dla techniki Booktalking.
Gratulujemy Emilce Wiącek za zdobycie III miejsca oraz Marysi Wójcik, która otrzymała wyróżnienie.

„Dziecięce Interpretacje” – finał

13 kwietnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyły się Finałowe eliminacje XXII Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje” .  Nasi uczniowie zaprezentowali się w dwóch kategoriach:

klasa 1 – Wojciech Czajkowski oraz Wiktoria Wydra

klasa 4 – Karolina Barnaś oraz Julia Mazurkiewicz

Miło nam poinformować, iż Wojciech Czajkowski i Karolina Barnaś otrzymali wyróżnienia w Finale.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Lapbook na lekcji języka polskiego

Podczas omawiania lektury „Pinokio”, uczniowie klasy 4 rozpoczęli swoją przygodę z lapbookami.
W wolnym tłumaczeniu lapbook to książka na kolanach, obrazkowa mapa myśli. Można ją wykonać różnymi technikami. Wykorzystali do tego kolorowe bloki i papiery, na których wklejali uzupełnione przez siebie karty pracy, krzyżówki, wycinanki i wszystkie najważniejsze informacje dotyczące lektury oraz jej autora.
Wg opinii uczniów taka forma omawiania lektury była ciekawa i przypadła im do gustu. Na pewno będzimy ją kontunuować w przyszłości.

 

 

14. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154, który przewoził delegację najważniejszych osób w państwie uległ katastrofie. Zginął m.in. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej  wraz z małżonką oraz kierownicza kadra Sił Zbrojnych. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób będących na pokładzie.

Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 kwietnia o godz. 9  przy obelisku obok Alei 96 Dębów, w sąsiedztwie Jeziora Tarnobrzeskiego, Przedstawiciele Tarnobrzega oraz Szkoły Katolickie na czele z p. dyrektor Joanną Szmuc oddali hołd poległym oraz złożyli kwiaty i znicze.

Klasowy Projekt ogrodniczy na … parapecie.

 

        Wszyscy tęsknimy do ciepła i zieleni. Dlatego też, uczniowie z klasy I postanowili zorganizować „Klasowy ogródek na parapecie”.  Cała klasa wzięła się do pracy, jak przystało na prawdziwego ogrodnika. Najpierw odpowiedni strój, narzędzia i nasiona, sadzonki, cebulki…Uczniowie zapoznali się ze symbolami stosowanymi najczęściej na etykietach dołączonych do roślin doniczkowych, sadzonek, cebul kwiatowych itp. oraz opakowaniach z nasionami. Dzieli się spostrzeżeniami i rozmawiali   pod kierunkiem nauczyciela na temat podobnych i różnych warunków rozwoju roślin. Następnie wspólnie przygotowaliśmy stanowisko pracy. Zasialiśmy bratki oraz rzeżuchę. Posadziliśmy lilie i szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie. Uczniowie pielęgnowali je, obserwowali jak rosną. Teraz dobrze czujemy się w otoczeniu zieleni.

Po raz kolejny odkrywanie świata okazało się świetna zabawą.

Młodzi znawcy Pożarnictwa

    04.04.2024 r. w murach Zamku Tarnowskich, w Tarnobrzegu młodzież szkolna uczestniczyła w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służył popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Do konkursu przystąpiło 34 uczestników z tarnobrzeskich szkół. Naszą szkołę dumnie reprezentowali nasi uczniowie w trzech grupach wiekowych: Michalina Bielińska, Bartosz Pawelak, Laura Charkut, Dawid Wiącek oraz Arkadiusz Przybył. Michalinka i Bartuś byli jednymi z najmłodszych uczestników Konkursu – otrzymali nagrody i wyróżnienia. Arkadiusz zdobył 3.Miejsce.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Uczniowie drugiej klasy uczestniczą w programie promocji zdrowia i profilaktyki uniwersalnej pod nazwą Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

Celem programu jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do samodzielnego radzenia sobie w sytuacjach trudnych, by wzmocnić ich odporność na stres, kształtować optymistyczne, pozytywne nastawienie do życia.

Na dzisiejszych zajęciach dzieci samodzielnie wykonywały swoją apteczkę skarbów, ozdabiały pudełka według swoich pomysłów, do których stopniowo będą wkładały rozmaite rzeczy, jakie będą im pomocne, by złagodzić stres, ból, przykrość czy zranienia emocjonalne oraz będą wzmacniały i utrwalały to, co w nich i w ich życiu jest skarbem.

W trakcie trwania całego programu dzieci będą tworzyć  zawartość swojej Apteczki tak, by czerpać z niej siłę w trudnych chwilach, również po zakończeniu programu.